Piękna i Zdrowa Kobieta | muzulmanka.pl

Weź sprawę w swoje ręce i zadbaj o to, by czuć się piękną i być zdrową. Tutaj znajdziesz wszystkie rady i opinie ekspertów, których tylko mogłabyś potrzebować. Nie zwlekaj i zacznij zdrowy tryb życia teraz.

Gazy jelitowe

Gazy jelitowe


Flatulencja oznacza obecność gazu w jelitach, który wydostaje się przez odbyt, wtedy gdy jego mięśnie są rozluźnione. Organizm zdrowego człowieka wytwarza od 180 do 720 g gazu dziennie. W większości przypadków obecność gazów w jelitach jest stanem prawidłowym, a gazy są bezwonne. Gazy jelitowe składają się zwykle z dwutlenku węgla, wodoru, azotu i metanu, które powstają w wyniku rozkładu złożonych węglowodanów dziś. Połknięte powietrze dostarcza do tej mieszanki tlenu. Z chwilą gdy nieprzyswajalne składniki pożywienia ulegną, przy udziale bakterii jelitowych, fermentacji, powstający produkt uboczny spowoduje nie tylko zwiększenie objętości, ale również powstanie nieprzyjemnej woni gazu jelitowego. Nieprzyjemny zapach często powstaje po spożyciu fasoli, suszonego grochu, soczewicy i innych warzyw. U osób, które połykają duże ilości powietrza w czasie jedzenia lub picia, może dochodzić do wytworzenia większej niż w normalnych warunkach ilości gazu pl.wikipedia.org.

Istotne są również czynniki dziedziczne. Badania diagnostyczne Jeśli nadmiernej ilości gazów towarzyszą takie objawy, ze strony przewodu pokarmowego, jak bóle lub skurcze jelit, biegunka i utrata masy ciała, poradź się lekarza. W celu wykluczenia takich stanów patologicznych w obrębie przewodu pokarmowego, jak obecność pasożytów czy zapalenie uchyłków, konieczne może okazać się wykonanie badań krwi, posiewów kału, badań radiologicznych przewodu pokarmowego lub endoskopii. Leczenie jest konieczne tylko wtedy, gdy przyczyną nadmiernego wytwarzania gazów są schorzenia przewodu pokarmowego. W innych przypadkach lekarz zwykle zleca dostępny bez recepty symetykon, środek, który doprowadza do rozpadu małych pęcherzyków gazu wytwarzanego w żołądku i jelitach.

Rate this post