Piękna i Zdrowa Kobieta | muzulmanka.pl

Weź sprawę w swoje ręce i zadbaj o to, by czuć się piękną i być zdrową. Tutaj znajdziesz wszystkie rady i opinie ekspertów, których tylko mogłabyś potrzebować. Nie zwlekaj i zacznij zdrowy tryb życia teraz.

Grzybica penisa

Grzybica penisa


Grzybica penisa to wyjątkowo wstydliwy dla mężczyzn problem. Wielu z nich próbuje go lekceważyć, nie chce o tym mówić, podczas gdy nieleczona grzybica tego narządu może doprowadzić nawet do bezpłodności.
Grzybicę penisa wywołują bakterie Candida albicans (te same, które przyczyniają się do powstania grzybicy jamy ustnej):

  • grzybica pojawia się przede wszystkim na żołędzi
  • pojawia się biały nalot o brzydkim zapachu, a na penisie można zaobserwować czerwone plamy
  • oddawaniu moczu towarzyszy ból

Warto przy tym zauważyć, że dokładnie ta sama bakteria wywołuje grzybicę zarówno męskich, jak i żeńskich narządów rozrodczych.

Dlaczego grzybica atakuje właśnie to miejsce?

Grzyby wywołujące tę chorobę znajdują się w ciele każdego człowieka – przede wszystkim właśnie w ustach lub genitaliach, czyli tam, gdzie jest ciepło i wilgotno. Ich ilość utrzymuje się w jednolitym poziomie dzięki temu, że prócz nich naturalnie występują także bakterie, mające zdrowotny wpływ na organizm jaki. Co dość logiczne – w chwili zakłócenia równowagi flory bakteryjnej, grzyby z gatunku Candida albicans zaczynają się nadmiernie namnażać, powodując coraz to większy rozwój choroby.

Kto jest narażony na grzybicę penisa?

Jak każda grzybica – atakuje ona organizmy osób o słabym układzie odpornościowym, a zatem w najwyższej grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim mężczyźni chorujący na AIDS
ludzie o sporej nadwadze bądź cierpiący na cukrzycę (doskonałą pożywką dla drożdżaków jest w końcu glukoza)

Mężczyźni często sami prowokują wystąpienie choroby. Wykonują pewne czynności nieprawidłowo, co może się przyczynić do rozwoju grzybów. Jedną z takich przyczyn jest niewystarczające wysuszenie penisa po kąpieli czy prysznicu – kto by pomyślał, że jest to aż tak istotne jak? Tak samo powinni unikać wszelakich żelów i mydeł pod prysznic, które są mocno perfumowane i mogą działać drażniąco na delikatną skórę prącia. I na samym końcu – wystarczy nawet uczulenie na lateks, by nabawić się grzybicy podczas stosunku seksualnego.

Należy pamiętać – jeżeli rozpoznano u Ciebie objawy grzybicy, to powinieneś wstrzymać się od życia erotycznego aż do czasu wyleczenia!

Grzybica jest bardzo zaraźliwa i w takim przypadku jest możliwe nawet regularne zarażanie siebie nawzajem z partnerem.

Co powinno zwrócić uwagę?

1) Na samym początku grzybica przebiega bezobjawowo – należy zwrócić uwagę już na pierwsze, niepokojące symptomy  pl.wikipedia.org
2) O grzybicy świadczy świąd oraz pieczenie w okolicy penisa
3) Na żołędzi i napletku pojawiają się czerwone plamy, a na samym penisie – niezbyt estetyczny nalot o przykrym zapachu
4) Na koniec: łuszczenie naskórka

Te objawy są widoczne. Prócz tego znacznie wzmaga się częste pragnienie oddania moczu, przy jednoczesnym odczuwaniu w trakcie tej czynności silnego bólu. Na szczęście, mimo iż choroba jest szczególnie uciążliwa, to na rynku dostępnych jest wiele medykamentów mogących zwalczyć ją i jej objawy. Leki powinny być stosowane nie tylko przez zarażonego, ale również przez jego stałą partnerką, nawet jeżeli po niej nie widać żadnych symtptomów choroby.

Rate this post