Piękna i Zdrowa Kobieta | muzulmanka.pl

Weź sprawę w swoje ręce i zadbaj o to, by czuć się piękną i być zdrową. Tutaj znajdziesz wszystkie rady i opinie ekspertów, których tylko mogłabyś potrzebować. Nie zwlekaj i zacznij zdrowy tryb życia teraz.

Grzybica stóp – dlaczego się pojawia? Objawy i leczenie grzybicy

Grzybica stóp – dlaczego się pojawia? Objawy i leczenie grzybicy


Grzybica stóp to problem, który jest bardzo często zgłaszany w aptece.  Zmaga się z tym niestety wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Powodów może być wiele – nieodpowiednia higiena, zbyt ciasne obuwie, ubranie nieprzepuszczające powietrza czy też chodzenie boso w miejscach publicznych. Często objawy grzybicy mogą być lekceważone albo osoba, która się zaraziła nie zdaje sobie sprawy z obecności tej choroby. Jednak w takiej sytuacji trzeba działać natychmiast – szybka reakcja to większe prawdopodobieństwo, że leczenie przejdzie szybciej i skuteczniej.

Nie jest trudno rozpoznać objawy grzybicy. Pomiędzy palcami i na podeszwach stóp złuszcza się martwy naskórek, a skóra na stopach wydaje się być pokryta kredowym nalotem. Oprócz tego występuje nadmierne pocenie się i świąd stóp. Przy wystąpieniu również grzybicy paznokcia występuje także zaczerwienienie i obrzęk wału paznokcie. W przypadku zaobserwowania takich objaw należy jak najszybciej rozpocząć kurację.

Uniknij zakażenia grzybicą

Zdecydowanie łatwiej i lepiej jest zapobiegać chorobie, niż ją leczyć. Tak jest także w przypadku grzybicy stóp. Należy się stosować do prostych zasad, które w tym pomogą https://pl.wikipedia.org/wiki/Cryptococcus_neoformans. Po pierwsze – właściwa higiena całego ciała. Prysznic należy przyjmować przynajmniej raz dziennie, a w gorące dni zdecydowanie częściej. Bakterie i grzyby lubią brudne, mokre, spocone miejsca – dlatego po umyciu się należy dokładne osuszyć stopy jak i ciało. Oprócz tego nie należy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji paznokci. Po drugie – uważać na miejsca publiczne, takie jak basen czy sauna. Obowiązkowe tam są gumowe klapki i własny ręcznik czy inne przyrządy. Miejsca takie są siedliskiem bakterii i grzybów, które w łatwy sposób mogą się przedostać na nas.

Kolejne zasady dotyczą ubioru. Buty nie mogą być za ciasne czy zawilgocone. Najlepiej, jakby były zrobione z naturalnego albo przynajmniej „oddychającego” materiału. Dobrze jest często wymieniać wkładki obuwia. Praktycznie to samo dotyczy ubrań – nie mogą być brudne, spocone czy wilgotne.

unhealthy feet with skin mycosis

Co w przypadku złapania grzybicy?

Jeśli jednak nie udało się uniknąć zakażenia, to trzeba niezwłocznie podjąć leczenie. Zaniedbana grzybica może się przeciągać nawet latami i prowadzić do poważnych komplikacji. W pierwszej kolejności można sięgnąć po domowe sposoby leczenia. Sprawdzi się kąpiel z imbirem i zielem skrzypu polnego, okłady z aloesu, rozmarynu czy pokrzywy. Zaleca się także stosowanie większej ilości czosnku w posiłkach, gdyż jest on bakteriobójczy i ma właściwości przeciwgrzybicze. Te metody mogą się sprawdzić na 1-2 dni i tylko załagodzić objawy, aby pozbyć się grzybicy trzeba sięgnąć po leki.

Wiadomo jak uciążliwe może być umówienie się do lekarza. Można, a nawet warto sięgnąć po sprawdzone preparaty, które są dostępne bez recepty. Jednym z takich jest spray do stóp Fresh Fingers. Producent obiecuje przywrócenie komfortu stóp i pozbycie się grzybicy już w ciągu kilku tygodni.

Spray Fresh Fingers – właściwości i opinie

Przede wszystkim uwagę przykuwa naturalny skład Fresh Fingers. Ekstrakt z miodu, który zamyka gruczoły potowe hamując przy tym rozwój bakterii, które sprawiają, że wydzielany pot ma nieprzyjemny zapach. Klimbazol, który hamuje rozwój grzybów, łagodzi swędzenie oraz ma wpływ na komórki już zaatakowane przez grzyb i blokuje rozpowszechnianie się kolejnych. Następnie witaminy B i E – eliminują one łuszczenie skóry i ją zmiękczają oraz nawilżają. Ostatnie w składzie, ale również istotne, są olejki eteryczne. Oprócz właściwości antybakteryjnych, nadają przyjemny zapach i wywołują uczucie chłodzenia.

Dzięki takim składnikom można być pewnym, że preparat nie wyrządzi żadnej szkody – wręcz przeciwnie. Zgodnie z opiniami o Fresh Fingers, które można przeczytać w Internecie, osoby które stosowały ten preparat są bardzo zadowolone. Z dnia na dzień odczuwali coraz większą ulgę, a grzybica ustąpiła po 3-4 tygodniach stosowania sprayu. Tak więc Fresh Fingers jest wart wypróbowania w walce nieprzyjemną dolegliwością, jaką jest grzybica. 

Rate this post